اصول طراحی بصری

اگه چند تا اصل ساده ولی مبنایی گرافیک دیزاین درست جا بیفته حل کردن پیچیدگی‌های یه کار تمیز خیلی راحت می‌شه. تو این دوره‌ی ۳۵ دقیقه‌ای الن لوپتون و جنیفر کول که از قدیمیای گرافیک دیزان هستن ۵ تا اصل طراحی رو خیلی ساده یاد می‌دن که توی کار کردن با عکس، متن و هر جایی که حرف از گرافیک باشه کاربرد دارن.

 

 

توضیح دوره از سایت اسکیل‌شیر

گرافیک دیزاین عالی از درک درست چند قانون پایه بدست می‌آید.

درس‌های این دوره شامل هر دو بخش نمونه‌ها و طرح هستند، که به شما مبانی مورد نیاز برای ایجاد یک طرح خلاق و کاربردی را ارائه می‌دهند. شما یاد می‌گیرید که:

  • ۵ قانون پایه طراحی را شناسایی و تعریف کنید.
  • کار خود را بر اساس اثرگذاری و تعادل ارزیابی کنید.
  • هر کانسپتی را در پروژه‌های آتی پیاده‌سازی کنید.

الن و جنیفر مدیر عاملان برنامۀ طراحی گرافیک MFA در موسسه کالج هنر مریلند هستند. این کلاس مستقیماً از کتاب آنها که اکنون در چاپ دوم خود است یعنی “طراحی گرافیک: مبانی پایه جدید” الهام گرفته شده است که اکنون هم به صورت آنلاین و هم از طریق کتابخانه معماری پرینستون قابل خریداری است.

فرقی نمی‌کند که با این قوانین آشنا نباشید یا نیاز به یک یادآوری داشته باشید، شما درک صحیحی از زبان تصویری که محرک تمامی طرح‌هاست پیدا خواهید کرد.

موضوعاتی که در این دوره یاد می گیرید:

مقدمه: الن لوپتون و جنیفر کول فیلیپس ۵ قانون پایه طراحی گرافیک را بازگو می کنند؛ تقارن، مقیاس، قاب‌بندی، سلسله مراتب و گرید و پیش نمایشی از چیزهایی که در درس‌های بعد فرا خواهید گرفت را نشان می‌دهند.

تقارن و عدم تقارن: الن در مورد علاقه‌اش به تقارن در طراحی صحبت می‌کند و جنیفر نیز در مورد علاقۀ خود به عدم تقارن توضیح خواهد داد. شما یاد می‌گیرید که هر دوی این موارد چطور باید تعادل ایجاد کنند و می‌توانند پویا باشند، مخصوصاً با معرفی رنگ‌های متضاد، اشکال و الگوها.

مقیاس: مقیاس در مورد اندازه است. اما علاوه بر آن، در مورد ارتباطات است. الن و جنیفر توضیح می‌دهند که چطور این ارتباطات می‌توانند یک داستان تصویری را با ایجاد تنش و انرژی در صفحه روایت کنند. شما یاد می‌گیرید که چطور مخاطبان را با استفاده از مقیاس و بازی کردن با انتظاراتشان سورپرایز کنید و یاد می‌گیرید که مقیاس چطور می‌تواند نقشی بسیار مهم در طراحی لوگو ایفا کند.

قاب‌بندی: هر زمان که شما تصویر را در اینستاگرام کراپ می‌کنید، در حال قاب‌بندی هستید. قاب‌بندی چیزی است که در زندگی روزمرۀ خود دائماً در حال انجام آن هستید. در این درس، یاد می‌گیرید که چطور قاب‌بندی رایج در پروسۀ طراحی جای می‌گیرد و با ۳ مدل اصلی قاب‌بندی آشنا خواهید شد؛

سلسله مراتب: کلید موفقیت در سلسله مراتب جداسازی و تفاوت است. یاد می‌گیرید که چطور از این دو برای ترتیب‌بندی اطلاعات و هدایت خواننده در طول متن استفاده کنید. درس‌های مهمی که باید هنگام طراحی لوگو به خاطر داشته باشید. الن و جنیفر تمرینی را انجام می‌دهند که در آن شما یک سلسله مراتب را روی یک بلوک خالی اعمال می‌کنید و کاربردهای رنگ‌ها در زمینۀ سلسله مراتب متنی را می‌آموزید.

گریدها: گرید یک ابزار قدرتمند ایجاد ساختار برای طراحی صفحۀ شماست. حین بررسی کردن گریدهای مختلف، شما تفاوت میان حاشیه‌ها و شیارها را متوجه می‌شوید، این که چطور فضای خالی لازم نیست حس یک فضای خالی را داشته باشد و نحوۀ ایجاد یک گرید ساده در ادوبی ایندیزاین. شما همچنین تفاوت میان گریدهای وب و پرینت را نیز بررسی خواهید کرد.

دمو، جمع‌بندی: در این تمرین، شما با انتخاب ۳ تا ۶ عکس و ۱ تا ۲ تایپ فیس شروع می‌کنید. اینها المان‎های پایه‌ای هستند که شما در طراحی ترکیب‌بندی صفحۀ خود استفاده می‌کنید. شما یاد می‌گیرید که چطور در این دیزاین راهنما بسازید و از تامبنیل‌های با مداد کشیده شده به عنوان پیش‌طرح‌های کوچک برای دیزاین خود استفاده کنید. سپس شما جنیفر را در حال تعریف سلسله مراتب تایپوگرافی خواهید دید، همچنین وی با مقیاس‌ها بازی می‌کند و متون را به عکس‌ها متصل می‌کند.

نتیجه گیری: در نهایت، شما متوجه می‌شوید که می‌توانید آیکن‌ها، مجلات، صفحات وب و حتی بروشورهای عروسی را با استفاده از ۵ قانون طراحی گرافیک پایه که الن و جنیفر در کلاس خود گفته‌اند، طراحی کنید. فراتر از این ۵ قانون اساسی، دانشجویان می‌توانند دانش خود را با گشت و گذار در بخش‌های مربوط به طراحی گرافیک پیشرفته مانند لایه‌ها، وضوح، زمان و حرکت و روانشناسی گشتالت افزایش دهند.

نکته طلایی این دوره: طراحی گرافیک کاملاً در مورد ارتباطات است، ارتباطات میان یک المان طراحی و المان دیگر، آن المان و صفحه و آن المان و شما.

جزئیات دانلود

عنوان اصلی Graphic Design Basics Core Principles for Visual Design
حجم فایل 158مگ
زمان کل 35 دقیقه
تعداد فایل 8
فرمت MP4
زبان زیرنویس فارسی
منبع skillshare

بعد از خرید می‌تونی محتواها رو دانلود کنی

تا این لحظه 90 نفر این مجموعه رو خریدن
270,000 تومان | خرید

نظرت چیه

ایمیل شما منتشر نمی‌شه

خبرنامۀ واتساپی

ماه به ماه از طریق واتساپ محتواهای جدید رو خبر می‌دم. هر زمان خواستی می‌تونی لغوش کنی

اشتراک پیامک

اعضا: 416 نفر