انواع فالوور اینستاگرام

انواع فالوور اینستاگرام بر اساس میزان فعالیت آنها

اگه انواع فالوور اینستاگرام رو نشناسی نمیتونی روش مناسب افزایش فالوور رو انتخاب کنی.

مثلا نمیدونی این روشی که برای افزایش فالوور میخوای استفاده کنی چه نوع فالووری به پیجت اضافه میکنه و هزینه ای که میخای براش بکنی ارزش داره یا نداره.

اگه میخای ضرر نکنی اصلا عجله نکن و پست رو تا انتها بخون…

انواع فالوور اینستاگرام

حتما تا امروز کلمه فالوور به گوش شما خورده. به زبون خودمونی میشه “پیگیر” یعنی کسی که دنبال شماست و پیگیر حرفها و مطالبیه که شما تولید میکنید.

با عرض معذرت از کسانی که حرفه ای هستند باید به مبتدی ها بگم: هر کس تو اینستاگرام شمارو فالو کنه میشه فالوور و هر کس شما اونو فالو کنید میشه فالووینگ.

این فالوورهارو به روشهای مختلفی میشه دسته بندی کرد، مثلا بخر یا نخر، زن یا مرد، جوون یا مسن و دسته بندیهای مختلف. من تو این پست فالوورهارو بر اساس فعال بودنشون دسته بندی کردم:

 1. فالوور فیک (الکی)
 2. فالوور غیر فیک غیر فعال (الکی طور)
 3. فالوور واقعی غیر فعال (واقعی طور)
 4. فالوور واقعی فعال

به ترتیب هر چی از بالا به سمت پایین بیاید، هزینه و زمان افزایش فالوورها بیشتر میشه و مسلما کیفیت اونها هم بالاتر میره. یعنی فالوور فیک کیفیتش خیلی، خیلی، خیلی پایین تر از فالوور واقعی فعاله و فالوور واقعی فعال جذبش خیلی، خیلی، خیلی سخت تر از فالوور فیک هست.

خب بهتره بریم سر تعریف کردن تک تک این مدلها تا وقتی درباره افزایش فالوور اینستاگرام صحبت کردیم بدونیم چه روشی چه فالووری به پیجمون اضافه میکنه.

انواع فالوور اینستاگرام

۱. فالوور فیک یا الکی

اگر بخوایم دقیق حرف بزنیم باید بگیم اینها اصلا فالوور نیستن، چون در حقیقت هیچ چی نیستن و فقط باعث افزایش عدد followers (دنبال کنندگان) پیج شما میشن. اینها هیچ تاثیری روی پیج اینستاگرام شما جز خراب کردن اون ندارن.

این فالوورها نه پستی رو لایک میکنن، نه کامنت میزارن، نه باعث میشن ویو ویدئوهای شما بالا بره.

اینها یکسری اکانت یا حساب کاربری هستند که بصورت فله ای توسط افراد خاصی با استفاده از برنامه های ساخت اکانت فیک اینستاگرام ساخته میشن و در ازای اینکه شما به اون اشخاص پول بدید به پیج شما اضافه میشن.

بعنوان مثال فرض کنیم آرش یه پیج اینستاگرام داره و تعداد فالوورهاش ۰ نفر هست. میره توی اینترنت و جستجو میکنه “افزایش فالوور اینستاگرام” اولین سایتی که میاد رو کلیک میکنه، آیدی پیجش رو میزنه و ۱۰۰۰ تا فالوور میخره. بعد از یکی دو ساعت ۱۰۰۰ تا فالوور به پیجش اضافه میشه.

اما پشت پرده یعنی طرف سایت چه اتفاقی افتاده.

صاحب سایت که اسمش اَبرش هست فوری بعد از پرداخت آرش با برنامه instadub دستور میده تا ۱۰۰۰ تا از اکانتهایی که با ایمیلهای الکی ساخته، پیج آرش رو فالو کنن.

همونطور که میبینید یکنفر صاحب ۱۰۰۰ اکانت اینستاگرام هست.

توی داستان بالا ابرش یعنی صاحب سایت روش درآمدش به این شکله که یک عالمه اکانت اینستاگرام با ایمیلهای الکی ساخته و هرکس ازش فالوور میخره اونهارو به پیجش اضافه میکنه.

پس اگر آرش و آرش۲ و آرش۳ و آرش۴ و آرش۵ بعنوان ۵ نفر مختلف ازش خرید کنن، ابرش همون فالوورهایی که برای اولی اضافه کرده برای بقیه هم اضافه میکنه. مگر اینکه هرکدوم ۱۰۰۰ تا فالوور بخرن و ابرش ۵۰۰۰ تا اکانت ساخته باشه که در اینصورت اگر نفر ششم ازش خرید کنه فالوورهاش مطمئنا با فالوورهای بقیه، یه قسمتهاییش یکی میشه.

اگر کامل متوجه نشدید میشه به زبان ساده اینجوری گفت:
شما ی اکانت دارید برای خودتون، درسته؟
با اون اکانت میرید و اکانت آرش رو فالو میکنید. چی میشه؟ یدونه به فالوورهای آرش اضافه میشه.
حالا فرض کنید شما ۵ تا اکانت داشته باشید روی ۵ تا گوشی مختلف.
با هر گوشی برید و پیج آرش رو فالو کنید. چی میشه؟
۵ تا دونه به فالوورهای آرش اضافه میشه.
حالا فرض کنید ی برنامه ای هست که توی اون شما ۱۰۰۰ تا یوزر پسورد زدید و میتونید با اون آرش رو فالو کنید. چی میشه؟…

نکته: فالوورهای فیک عموما به دودسته خارجی و ایران تقسیم میشن که در حقیقت ساختارشون یکیه فقط عکس پروفایلها و اسمشون باهم فرق داره.

دو نوعش رو هم یکنفر به تعداد زیاد ساخته. ایرانیهارو یک ایرانی ساخته، خارجیهارو یکنفر خارجی.

به لحاظ ایجاد درگیری هیچ فرقی باهم ندارن فقط یموقع اگر کسی فالوورهاتون رو نگاه کنه اگر عکسها و اسمها خارجی باشن شاید یکم برای پیج خوب نباشه.

پس فالوور فیک الکی ترین نوع فالوور در اینستاگرام هست که به هیچ دردی نمیخوره. جز به یک درد که در استراتژی افزایش ۱۰٫۰۰۰ فالوور واقعی اینستاگرام در ۳۰ روز راجع بهش توضیح دادم.

افزایش فالوور اینستاگرام

۲. فالوور غیر فیک غیر فعال

این فالوورها برعکس فالوورهای بالا که فقط یه اسم و عکس هستند توسط انسان ساخته شدن و بوسیله یک آدمیزاد کنترل میشن.

یعنی اگر ۱۰۰۰ فالوور از این مدل فالوورها به پیجتون اضافه بشه، ۱۰۰۰ نفر با ۱۰۰۰ تا اکانت به پیج شما اضافه میشن. برعکس روش قبلی که ۱۰۰۰ تا اکانت بود و ۱ نفر.

اینجا شما با ۱۰۰۰ انسان طرف هستید نه ۱۰۰۰ اکانت و یک انسان.

این فالوورها از این جهت نیمه الکی هستند که اصلا و ابدا به شما و پیج اینستاگرام شما علاقه ای ندارن و شاید تو دلشون به شما بد و بیراه هم بگن.

اما اگر به شما علاقه ندارن چرا شمارو فالو میکنن؟ یا بهتره اینجوری سوال کنیم که شما چجوری اونهارو وادار میکنید که پیج شمارو فالو کنن؟

وقتی با انسان طرف هستید نه اکانتهای ساختگی باید به نحوی به صاحبان اکانتها در ازای کاری که ازشون میخاید امتیاز بدید. مثلا بهشون پول بدید که شمارو فالو کنن.

مسلما فردی که شمارو در ازای دریافت امتیاز خاصی دنبال میکنه خیلی متفاوته با فالووری که به شما و محتوای شما علاقه داره و بخاطر ارزشی که براش ایجاد میکنید شمارو دنبال میکنه تفاوت داره.

البته فالوورهایی که راجع بهشون دارم حرف میزنم غیر از فالوورهایی هستند که از طریق برگزاری مسابقات اینستاگرامی به پیج اضافه میشن.

بعنوان مثال شما فرض کنید آقای آرش، بخش قبلی رو مطالعه کرده و بی حوصلگی کرده و بدون خوندن این بخش خیلی سریع رفته بجای اینکه سرچ کنه “خرید فالوور اینستاگرام” سرچ کرده “افزایش فالوور واقعی اینستاگرام” و اولین سایتی که دیده واردش شده و ۱۰۰۰ تا فالوور به قیمت تقریبا ۳ ۴ برابر قیمت ۱۰۰۰ تا فالوور قبلی سفارش داده.

ایندفعه هم مثل دفعه قبل بعد از گذشت ۲ ۳ ساعت ۱۰۰۰ تا فالوور به پیجش اضافه شده.

قبل از اینکه بریم ببینیم طرف سایت چه اتفاقی افتاده حتما این سوال براتون پیش اومده که:
خب! از کجا بفهمیم کدومشون کلا فیکه و کدومشون واقعیه؟
جواب این سوال رو میتونید تو پست ۴ روش افزایش غیرارگانیک فالوور اینستاگرام پیدا کنید.

برگردیم به قصه…

آرش ایندفعه برعکس دفعه قبل میبینه که بعد از اضافه شدن فالوورها ویدئوهای آخرش تقریبا ۲۰ ۳۰ تا ویو داشتن و کمی پستهاش در حد ۱۰ ۲۰ تا لایک خورده. آرش خیلی خوشحاله و احساس رضایت میکنه از اینکه تونسته در عرض کمتر از ۲ ۳ ساعت ۱۰۰۰ تا فالوورهاشو زیاد کنه طوری که تقریبا ۱۰% اونها پستهاشو لایک کنن یا ببینن.

این فالوورها بر عکس فالوورهای فیک یا الکی یکمکی با پستها به لحاظ لایک و کامنت درگیر میشن.

اما بریم اونور داستان ببینیم طرف سایت چه اتفاقاتی افتاده. از قضا صاحب این سایت هم جناب ابرشه! ابرش روی این سایت قیمت فالوورها رو کمی گرونتر حساب میکنه چون مثل سایت قبلی فالوورها رو فله ای درست نکرده و برای اضافه کردن اونها هزینه میکنه. در حقیقت اینجا نقش واسطه رو داره. اما واسطه بین چه کسی با آرش.

قبل از اینکه بخام داستان واسطه رو بگم باید بگم اینجا مثل دفعه قبل اینجوری نیست که اگر مثلا ۵ نفر از ابرش فالوور خرید کنن، فالوورهاشون یکی بشه یا مثلا وقتی نفر ششم بیاد و خرید کنه فالوورهاش با بقیه یکی باشه.

۱۰۰% تو این روش هم فالوورها با هم اشتراک دارن اما مثل مدل قبل نیست. چون تو روش قبل تعداد فالوورهای ساخته شده ثابت بود، اما اینجا متغیره.

خب تا اینجا فهمیدیم که آرش از ابرش ۱۰۰۰ تا فالوور خرید و ابرش بین آرش و یه شخص دیگه واسطه شد و اون شخص به آرش فالوور اضافه کرد. حالا باید برای فهمیدن ماجرا یک مرحله عقب تر بریم تا بفهمیم اون شخص کیه و طرز کارش چیه.

فالوور بگیر اینستاگرام

حتما توی کافه بازار اپلیکیشنهایی مثل کافه اینستا، فالوور بگیر یا نظایر اونهارو دیدید. این اپلیکیشنها تقریبا همشون یک مدل ثابتی دارن. فالوکن، سکه بگیر، سکه بده، فالو شو.

افراد داخل این اپلیکیشنها عضو میشن تا فالوورهاشون زیاد بشه. اما برای اینکه فالوورهاشون زیاد بشه باید به برنامه سکه بدن و در ازای یک تعداد سکه خاص مثلا هر ۵۰ سکه ۲۰ فالوور دریافت کنن.

خب پس افراد وارد این برنامه ها میشن و برای افزایش فالوور به برنامه سکه میدن. اما سکه هارو چطور باید تهیه کنند؟

عموما برای تهیه سکه دو روش وجود داره: رایگان و پولی. در روش پولی به تومان یا ریال به برنامه پول پرداخت میکنن و برنامه به اونها سکه میده. اما روش غیر رایگان…

فالوئر بگیر اینستاگرام

تو روش غیر رایگان افراد برای بدست آوردن سکه باید افراد دیگه ای که توی برنامه هستند رو فالو کنن. به ازای هر فالو تعدادی سکه میگیرن و با پرداخت اون سکه به برنامه اکانت اونها تو تعداد مشخصی به بقیه نشون داده میشه و بقیه اونهارو فالو میکنن تا سکه بگیرن و فالووراشون زیاد بشه و این چرخه همینطور ادامه پیدا میکنه.

پس اینجا با افرادی روبرو هستیم که در ازای گرفتن سکه و بعد از اون افزایش فالووراشون عده دیگه رو فالو میکنن و عده دیگه هم همینطور هستن.

بنظر شما اگر این افراد پیج شمارو فالو کنن آیا به مطالب شما علاقه مندند، یا از ارزشی که براشون ایجاد کردید خوشحالن؟

این افراد فقط و فقط هدفشون از فالو کردن شما افزایش فالوورهای خودشونه. به همین دلیله که اسم این مدل فالوورهارو فالوورهای غیر فیک غیر فعال گذاشتم.

خب حالا یه مرحله بریم جلو توی سایت ابرش ببینیم اونجا چه اتفاقی افتاده.

ابرش با یکی از این برنامه های سکه ای افزایش فالوور اینستاگرام از قبل قرارداد بسته و اونها بهش اجازه استفاده از درگاه برنامشون رو در ازای پرداخت پول دادن.

حالا سیستم به این شکل کار میکنه که آرش بعد از اینکه از سایت ابرش خرید کرد، بصورت اتوماتیک آیدی پیج آرش برای افرادی که تو اون برنامه هستن به افراد نمایش داده میشه. اینکار تا وقتی که ۱۰۰۰نفر از اون برنامه آرش رو فالو کنن ادامه پیدا میکنه. بعد از اینکه ۱۰۰۰ نفر آرش رو فالو کردن اون برنامه متوجه میشه و دیگه آیدی آرش رو به اعضا برنامه خودش نشون نمیده.

فالوئر بگیر اینستاگرام

تو مدل دوم همونطور که دیدید آرش به یک سایت پول پرداخت کرد و اون سایت آیدی پیجش رو روی یک برنامه نمایش داد و اعضای اون برنامه پیجش رو برای اینکه سکه دریافت کنن فالو کردن.

بطور کلی برای تشخیص اینکه وقتی به سایتی پول میدید از کدوم مدل استفاده میکنه تا فالووراتون زیاد بشه کار سختیه.

اما بهترین راهش اینه که ببینید فالوورها پستهاتون رو لایک میکنن یا ویدئوهاتون رو میبینن و مهمتر اینکه تو فالوورهای فیک چون فله ای ساخته میشن عموما یوزرنیم اکانتها شبیه به هم هست و فقط اعداد و ارقام به آخرشون اضافه میشه.

مثلا:
m.aslani12443
m.aslani4332
m.aslani8871
dara_sarmad
dara_sarmadd
dara_sarmad1
dara_sarmad54

۳٫ فالوور واقعی غیر فعال

اسم این فالوورهارو میشه “پیگیرهای خاموش” گذاشت افراد درونگرایی که پستهای شمارو میبینن اما لایک نمیکنن، کپشن پستهاتون رو تا کلمه آخر میخونن اما کامنت نمیزارن. ویدئوهاتون رو میبینن اما هیچ عکس العملی از خودشون نشون نمیدن.

هیچوقت بهتون دایرکت نمیزنن و همیشه سوالاتشون رو تو خودشون میریزن.

این افراد یا خیلی درونگراه هستند و یا خیلی خودشون رو برتر از اون میدونن که بخوان سوالی بپرسن یا کسی رو لایک کنن. بیشتر در مقام انفعال هستن تا مقام فعل. میگیرن و نمیدن!

این دسته فالوور نه توسط یکنفر به تعداد بالا درست شدن و نه برای گرفتن امتیاز خاصی شمارو دنبال میکنن.

پیگیرهای خاموش به مطالب شما و ارزشی که براشون ایجاد میکنید علاقه دارن. بعضیاشون عاشق شما و محتوای شما هستند و بعضیها در حد دیدن بعضی پستها هستن، اما به هر ترتیب برای ارزشی که براشون که ارائه میکنید شمارو دنبال میکنن.

اینکه چجوری این دسته رو میشه به تحرک واداشت بحث جداگانه اییه ولی عموما این دسته با پستها بین ۲۰ تا ۳۰% درگیر میشن و اونهارو لایک یا کامنت میکنن.

قطعا خیلی بهتر از فالوور فیک غیر فعال و خیلی خیلی بهتر از فالوور فیک هستن.

اگر روی این دسته درست کار بشه و نیاز اونها درست سنجیده بشه یک سرمایه عالی برای پیج بحساب میان.

۴٫ فالوور واقعی فعال

این دسته آرزوی هر صاحب پیجی هستند و سرمایه اصلی هر پیج بحساب میان.

پیگیرهای پرتحرکی که به شما و مطالبتون علاقه دارن و نسبت به اونها از خودشون تحرک نشون میدن. اونهارو لایک میکنن، کامنت میزارن، براتون دایرکت میفرستن روی هر استوری نظر میدن و کلی پر جنب و جوش و فعال هستند.

جمع بندی

تا اینجا متوجه شدیم بطور کلی ۴ نوع فالوور داریم

 1. فالوور فیک
 2. فالوور غیر واقعی غیر فعال (در اصطلاح فالوور فروشها به این نوع میگن: “فالوور واقعی” یا “فالوور ایرانی”)
 3. فالوور واقعی غیر فعال
 4. فالوور واقعی فعال

از بین این ۴ نوع فالوور، فالوورهای نوع اول و دوم در سایتها بفروش میرسن. یعنی ۹۵% سایتهای فروش فالوور فالوورهای نوع اول و دوم رو میفرشون.

بین سایتهای ایرانی اکثرا نوع دوم این فالوورها بفروش میرسه. نوع سوم و چهارم رو نمیشه یکدفعه خرید. اضافه شدن اونها به پیج نیاز به زمان و چیزهای دیگه ای داره که در پست ۴ روش غیرارگانیک افزایش فالوور اینستاگرام بطور کامل راجع به روشهای افزایش هرکدوم حرف زدم

دیدگاهتان را بنویسید

9 دیدگاه دربارهٔ «انواع فالوور اینستاگرام بر اساس میزان فعالیت آنها»

 1. سلام …مرسی از اطلاعاتی که با همگان به اشتراک گذاشتید …

  یه سئوال الان من بخوام فالورام از نو ۴ و فعال باشن از چه روش میتونم خریداری کنم ایا خودتون امکانشو دارید ؟

  پاسخ
 2. ممنون از مطالبتون. خیلی خوب توضیح دادید هر دسته رو. اگرچه من دنبال دسته بندی ریزتر میگشتم و مطلب هم الان قدیمی شده ولی لذت بردم

  پاسخ