ربات اینستاگرام

ربات اینستاگرام چیست و چگونه کار میکند

اکثر افرادی که با نحوه کارکرد رباتهای افزایش فالوور اینستاگرام آشنایی ندارند فکر میکنند این رباتها فالوور فیک یا فالوور الکی به پیج اونها اضافه میکنند و فالوورهایی که از طریق این رباتها به پیج اضافه میشه عملا کاربردی ندارن و فقط صرفا عدد فالوورهای اونها زیاد میشه. باید در ابتدا بدونیم اینطور نیست!

قبل از اینکه بخوایم وارد بحث چیستی ربات اینستاگرام بشیم قبلش بهتره یمقدار روشهای مرسوم افزایش فالوور اینستاگرام رو بررسی کنیم و ببینیم این روشها چی هستن و عملا چه تفاوتهایی با هم دارن.

بطور کلی برای افزایش فالوور به غیر از تولید محتوا ۳ روش وجود داره:

 1. ۱خرید فالوور فیک
 2. استفاده از ربات
 3. تبلیغات و تبادل

روش سوم که مورد بحث نیست و از اسمش تا حدی معلومه که چی هست. اینجا فعلا با اون کاری نداریم و دو روش اول و دوم رو بررسی میکنیم.

 

خرید فالوور فیک

در روش اول شما به سایتهایی که با عنوان فروش فالوور اینستاگرام، خرید فالوور ایرانی اینستاگرام، فروش فالوور فیک اینستاگرام، خرید فالوور واقعی اینستاگرام و اسامی مشابه که در نتایج جستجوی گوگل پیدا میشن مراجعه میکنید. اکثر این سایتها تعداد زیادی اکانت اینستاگرام ساختن و یا از جاهایی که اکانت ساخته شده دارن سرویس میگیرن. بعد از واریز مبلغ توسط شما اون اکانتها یکجا پیج شما رو فالو میکنند یعنی فروشنده فالوور با استفاده از برنامه های خاصی که امکان مدیریت چندین اکانت رو میده اینکارو انجام میده. مدل دیگه هم اینه که فروشنده ها با برنامه هایی مثل فالوئر بگیر یا لایک بگیر مرتبط هستند و از برنامه های اینچنینی استفاده میکنند.

اینکه فروشنده ها چه کارهایی انجام میدن به هیچ وجه مورد اعتراض یا تخریب نیست و صرفا نحوه فعالیت برای آشنایی بیشتر عنوان میشه. هرکدوم از روشها در موقعیتهای مختلف میتونه مورد استفاده قرار بگیره

فروشنده به محض خرید شما به ۱۰۰۰ یا ۵۰۰۰ تا از اکانتهایی که با ایمیل فیک ساخته، برای اونها بصورت رندوم عکس پروفایل گذاشته و برای بعضی از اونها پست گذاشته پیج شما رو فالو میکنه! در این روش شما کمتر از ۴ ۵ ساعت افزایش فالوور خواهید داشت. پس کسانی که شما رو در این روش فالو میکنند اکانتهایی هستند که هیچ تاثیری در تعداد لایک، تعداد ویو و کامنت ندارن و فقط صرفا باعث افزایش عدد فالوورها میشن.

خرید فالوور اینستاگرام

این فالوورهای فیک اگر عکس پروفایلشون محجبه باشه یا نام اونها فارسی باشه میشن فالوور ایرانی غیرفعال. البته این نکته رو هم باید مدنظر داشت، چون این فالوورها فیک هستن اینستاگرام اونهارو بعد از مدت کوتاه یا بلندی شناسایی میکنه و اونهارو پاک میکنه.

ویژگی های فالوورهای فیک:

 1. خیلی سریع به پیج اضافه میشن (کسر ساعت)
 2. بعد از مدتی پاک میشن و ریزش فالوور خواهید داشت
 3. این مدل افزایش فالوور نیاز به پسورد پیج نداره
 4. هیچ تاثیری روی انگیجمنت (لایک و کامنت) ندارن و فقط عدد فالوورها رو زیاد میکنن

فالوورهای فیک هیچ تاثیری بر روی کسب و کار شما حداقل در حال حاضر ندارند
تاثیر آنها آنقدر ناچیز است که ارزش صرف زمان و هزینه را ندارد

یک مرتبه بالاتر از فالوورهای صرفا فیک فالوورهایی هستند که از برنامه هایی که سیستم کار اونها بر مبنای افزایش سکه هست استفاده میکنند. این افراد برای افزایش فالوورهای پیج خودشون از برنامه های افزایش فالوور و لایک بر مبنای گرفتن سکه استفاده میکنن و برای افزایش سکه های خودشون در برنامه بقیه افراد رو که اونها هم دنبال سکه هستند، فالو میکنن یا لایک میکنند.

پس یک شبکه ای در این برنامه ها وجود داره متشکل از افرادی که همدیگرو فالو میکنند تا بتونن سکه بگیرن و با اون سکه ها فالوورهای خودشون رو زیاد کنن. سکه ها رو که به برنامه میدن برنامه پیج اونها را برای بقیه به نمایش میزاره و بقیه که تشنه افزایش فالوور هستند شروع میکنن به فالو کردن. البته نیمتونن آنفالو کنن چون برنامه از اونها سکه کم میکنه و درنهایت اخراجشون میکنه.

در این حالت خرید فالوور باز هم نیاز به پسورد شما نیست و پیج شما پس از پرداخت هزینه توسط فروشنده در برنامه هایی مثل اپلیکیشن های بالا نمایش داده میشه و بسرعت فالوورهاش زیاد میشه. فالوورهای جذب شده در این مدل از مدل قبلی کمی بهتر هستند اما بازهم کارایی لازم رو ندارند و باعث افزایش لایک و کامنتها نمیشن. اگر هم باعث افزایش لایک بشن انقدر کمه که اصلا قابل توجه نیست.

اینها فالوورهایی هستند که شما میخرید و بدون پسورد پیج شما به پیج شما اضافه میشن. پس یکی از مشخصه های فالوورهایی که بدون استفاده از ربات به پیج شما اضافه میشن عدم نیاز به پسورد پیج هست.

البته ناگفته نمونه بعضی از سایتها که پسورد پیج رو نمگیرن با استفاده از تبلیغات در پیجهای دیگه براتون فالوور جذب میکنند که این روش اگر درست انجام بشه نتیجه خوبی داره. پس نکته دیگه برای تشخیص اینکه فالوورها فیک هستند مدت زمان افزایش فالوور هست. یعنی اگر فالوورها سریع افزایش پیدا کنند نشون میده از روشهای افزایش فالوور بی کیفیت که بالا راجع بهشون صحبت کردیم استفاده شده.

 

استفاده از ربات

مشخصه اصلی تمام سایتهایی که فروش فالوور دارن و یا خودشون از ربات استفاده میکنن و یا امکان استفاده از ربات رو برای شما میسر میکنند اینه که پسورد پیج شمارو نیاز دارند. نه اینکه بخوان از پسورد سوء استفاده کنن، نه! استفاده از ربات نیازمند همچین چیزیه.

در این روش ربات اینستاگرام شروع به فعالیت میکنه و فالوورهایی جذب پیج میشه که از دو مدل قبل بهتره. تقریبا باعث افزایش لایک و کامنت میشه. مقداری روی فروش تاثیر داره. کمی هم میتونه باعث برندینگ باشه. البته این روش به سرعت دو روش قبل نیست و کمی طول میشکه.

پس تا اینجا متوجه شدیم فالوورهایی که توسط ربات به پیج اضافه میشن، فالوورهای فیک نیستن، افرادی که دنبال جمع کردن سکه هستن هم نیستن. آدمهای واقعی هستن.

اگر متوجه موضوع نشدید یکبار بصورت اجمالی بحث رو مرور میکنیم
۱- فالوورهای فیک و سکه دوست در میزان درگیری (لایک و کامنت) بی اثر هستند
۲- بوسیله ربات اینستاگرام فالوور فیک یا فالوورهای بی اثر جذب نمیکنید

[ بوسیله ربات ایسنتاگرام فالوور واقعی تقریبا مرتبط جذب میکنید که تا حدی باعث افزایش فروش و افزایش لایک و کامنت پیج شما میشود ]

پرانتز بسته…

برمیگردیم به ادامه بحث درمورد اینکه ربات اینستاگرام چیست؟
ربات اینستاگرام همونطور که از اسمش هم پیداست یک رباته. یعنی اینکه خودش به خودی خودش کاری انجام نمیده و شما باید اونرو مامور به انجام کار کنید. چون رباته هیچوقت خسته نمیشه و در ضمن دستمزدش نسبت به انسان خیلی کمتره. التبه خطاهای انسانی رو هم نداره.

پس ربات اینستاگرام مثل یک کارمند میمونه که شما اونرو برا انجام کارهای خاصی استخدام میکنید. این ربات کارهایی که شما بهش محول میکنید رو انجام میده. تواناییهای رباتها با هم متفاوته و هرکدوم توانایی های خاصی دارن که اگر دنبال استفاده های پیچیده هستید باید سراغ رباتهای پیشرفته برید که عملا بین رباتهای ایرانی نیست.

ربات اینستاگرام

با طرح مثال موضوع رو شفاف تر کنیم:
رامتین بعد از اینکه کمی در اینستاگرام فعالیت میکنه متوجه میشه وقتی بقیه کسانی که با موضوعی کع اون داره کار میکنه رو لایک میکنه پستاش بیشتر لایک میخورن و وقتی برای کسانی که به موضوع اون علاقه مند هستند و پستهای پیجهای دیگه رو لاک میکنند کامنت میزاره فالووراش زیاد میشن.

رامتین بعد از یکماه متوجه میشه اگر اینکارهارو انجام نده نه فالووراش زیاد میشه نه کسی پستاشو لایک میکنه، اگر هم لایک کنن خیلی کمه. پس تصمیم میگیره هر روز تا میتونه پستهای مرتبط بقیرو لایک کنه و تا جایی که میتونه برای بقیه کامنت بزاره. اما انجام اینکارها بصورت روزانه و مداوم واقعا کار سخت و یکنواختیه و اصلا فرصت اینکارو نداره.

برای اینکه خودش اینکارهارو انجام نده یکنفر رو بصورت دورکاری استخدام میکنه و ازش میخاد هر روز توی خونه بقیرو که به نحوی ممکنه به پیجش علاقه مند باشن رو لایک کنه و براشون کامنت بزاره…

بعد از گذشت یکی دو ماه متوجه میشه کارمندش همیشه آنلاین نیست و خیلی از روزها تعداد لایکها و کامنتهاش کمه. برای رفع این مشکل با یکی از دوستانش که برنامه نویسه مشورت میکنه و از اون میخاد تا براش برنامه ای بنویسه که اینکارهارو بصورت اتوماتیک انجام بده. دوست برنامه نویسش یکی از رباتهای اینستاگرام رو معرفی میکنه و رامتین خوشحال و شاد میره و از اون استفاده میکنه.

[ ربات اینستاگرام به مثابه یک کارمند است که وظایفی که شما به آن محول میکنید را بدون خستگی و خطا انجام میدهد ]

شاید از خودتون بپرسید خب این چطور باعث افزایش فالوور میشه؟!

 

راز افزایش فالوور توسط ربات اینستاگرام

اگه تو اینستاگرام کسی رو فالو کنی فالو میشی، لایک کنی لایک میشی، کامنت بزاری کامنت میگیری در نتیجه بقیه پیجتو میبینن و شاید به چیزی که داری ارائه میدی علاقه مند بشن. همین!

پس مبنای افزایش فالوور در رباتهای اینستاگرام فالو کردن بقیه کاربران اینستاگرام هست. وقتی شما شخصی رو فالو میکنید اون شخص احتمال داره متوجه شما بشه، وقتی متوجه شما بشه وارد پیجتون میشه. وقتی وارد شد اگر محتوای جالبی داشته باشید که براش جذاب باشه به حساب اینکه شما اونرو فالو کردید شما رو فالو میکنه.

شاید سوال بپرسید اگر لایک کنیم هم متوجه پیج ما میشه و به پیج ما سر میزنه و اگر دوست داشته باشه فالو مینکه پس چرا باید فالو کنیم، لایک میکنیم.

درسته که لایک کردن هم باعث افزایش فالوور میشه اما با توجه به بازخوردهایی که در عمل خودتون میگیرید متوجه میشید فالور کردن تا ۷۰ ۸۰درصد بیشتر باعث جذب فالوور میشه.

پس تا اینجا موضوع رو میتونیم اینطور جمع بندی کنیم:

 1. ربات اینستاگرام وظایفی که شما به آن محول میکنید را انجام میدهد
 2. برای افزایش فالوور باید دیگران را بطور مستمر فالو کنید و بعد از مدتی آنفالو کنید
 3. لایک کردن و کامنت گذاشتن برای سایر کاربران به نسبت فالو کردن در افزایش فالوور کم اثر تر است
 4. مهمترین فعالیت رباتهای اینستاگرام فالو کردن، آنفالو کردن، لایک کردن و کامنت گذاشتن است

تا اینجا متوجه شدیم ربات اینستاگرام فالوور فیک اضافه نمیکنه و مبنای کار اون برای افزایش فالوور فالو و آنفالو کردن بقیه اکانتهاست.

اما یک سوال؟
اگر شما بطور محصولات زنانه میفروشید و ربات مردان رو فالو کنه آیا باز هم فالوورهای شما زیاد میشه و فروشتون افزایش پیدا میکنه. جواب در این مورد خاص بله هست. البته فقط فالوورها زیاد میشن و خبری از افزایش فروش نیست چون آقایون بطور ذاتی به خانمها علاقه مند هستند و سعی میکنند تا جایی که امکان داره اونهارو دنبال کنند.

اما اگر شما بطور مثال محصولات مردانه میفروشید و ربات خانمهارو فالو کنه مطمئن باشید نه افزایش فروش خواهید داشت و نه افزایش فروش. پس باید به ربات دستور بدید تا فقط خانمهارو فالو کنه.

نکته مهم در استفاده از ربات همین موضوعه. یعنی هدف گذاری و تنظیمات ربات
ممکنه دو نفر از یک ربات با شرایط یکسان استفاده کنند اما جذب فالوور یکی باتوجه به هدف گذاری بیشتر باشه اما فروش مناسبی نداشته باشه و در عوض نفر دوم فالوور کمتری جذب کنه اما فروش بالاتری داشته باشه. این تفاوتها بخاطر هدف گذاری های متفاوت و تنظیمات مختلف ربات اتفاق میفته.

پس ربات باید هماهنگ با فعالیت پیج و هدف اون تنظیم بشه. مثلا میتونید ربات رو جوری تنظیم کنید که افرادی که در نزدیکی شما هستند یا در یک محدوده خاص هستند رو فالو آنفالو کنه و یا مثلا افرادی که از هشتگ خاصی استفاده میکنند رو لایک کنه و برای فالوورهای پیج مشخصی کامنت بزاره.

مسلما همه رباتها تواننیهای یکسان ندارند و باهم در انجام فعالیتهایی که میتونن انجام بدن تفاوت دارن و قطع به یقین این اختلافها باعث تفاوت در قیمتهای اونها میشه. پس اینکه از چه رباتی استفاده کنید به این برمیگرده چه کاری نیاز دارید تا ربات برای شما انجام بده و چقدر میتونید هزینه کنید.

یکی از قوانین نانوشته اینستاگرام
فالو کنی در اکثر مواقع فالو میشی
آنفالو کنی در بعضی مواقع آنفالو میشی

تا اینجا متوجه شدیم با استفاده از ربات و هدف گذاری مناسب برای اون میتونیم فالوورهای مرتبط و نسبتا خوبی پیدا کنیم که هم باعث افزایش لایک و کامنت باشه و هم باعث افرایش فروش. اما با خرید فالوور به این وضعیت نمیرسیم.

 

جمع بندی

اینکه استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور استفاده کنیم یا نه یک سوال کلی هست و نمیشه جواب بله یا خیر بصورت مطلق به اون داد. با توجه به موقعیتهای مختلف و شرایط متفاوت استفاده کردن از ربات مشکلی نداره و حتی باعث رشد پیج هم میشه.

اونچیزی که مشخصه اینه که اگر میخواهید برای پیج افزایش فالوور داشته باشید و نمیتونید برای پیج تبلیغات کنید و در تولید محتوای با کیفیت هم مشکل دارید استفاده از ربات خیلی خیلی بهتر از خرید فالووره.

دیدگاهتان را بنویسید

5 دیدگاه دربارهٔ «ربات اینستاگرام چیست و چگونه کار میکند»

 1. سلام
  ممنونم از شما بابت تمام مطالبتون.
  بسیار مفید و کاربردی ان.
  ربات خوب سراع ندارید معرفی کنید؟ کلک نمیزنن و اکانت هک نمیشه؟

  پاسخ
 2. سلام گویا جدیدا اگر ربات گرفته باشی خود اینستا ربات ها رو پیدا میکنه و پیج رو بن میکنه درسته؟

  پاسخ