بهترین برنامه کم کردن حجم ویدئو

بدردبخورها ۴ – بهترین برنامه کم کردن حجم ویدئو

برای کم کردن حجم ویدئو تو سطح وب برنامه‌های زیادی برای گوشی و کامپیوترها هست. عموما همه اون‌ها بر مبنای بیت‌ریت و سایز ویدئو حجم رو کم کی‌کنن که خروجی نهایی همیشه مات می‌شه. برنامه‌ای که اینجا در موردش حرف می‌زنیم اینجوری نیست.

بهترین برنامه کم کردن حجم ویدئو

همونطور که تو ویدئو بالا دیدی هند‌بریک (handbrake) ی نرم‌افزار رایگان کامپیوتریه که صرفا بر مبنای سایز و بیت‌ریت حجم ویدئو رو کم نمی‌کنه. در نتیجه خروجی نهایی با اینکه حجمش کمتر میشه هنوز کیفیت خوبی داره.

کارایی که همراه با کم کردن حجم ویدئو می‌شه با این برنامه انجام داد:

 • اضافه کردن زیرنویس به فیلم به‌صورت هاردکور (زیرنویس می‌چسبه به فیلم)
 • برش فیلم از جهات مختلف
 • انتخاب یک زمان خاص از کل فیلم برای گرفتن خروجی (مثلا از ثانیه فلان تا فلان)
 • سیاه و سفید یا چرخاندن ویدئو
 • تبدیل فیلم به فرمت‌هایی که در برنامه‎های ویرایش فیلم اجرا نمی‌شوند (مثلا ی فیلم دانلود کردی از اینترنت. می‌ندازی تو پریمیر نمی‌خونه با این برنامه تبدیلش کنی درست می‌شه)
 • خروجی گرفت به‌صورت پیک‌فریم‌ریت و کانستنت فریم‌ریت (این گزینه برای ی ویدئوهایی مثل لایوهای اینستاگرام که مستقیم بعد از لایو سیو می‌شه کاربرد داره. اگه ی لایو رو بندازی تو ی برنامه مثل پریمیر برای ویرایش با اینکه لاین صدا و تصویر یکی هستن اما صدا جلوتر یا عقب‌تر از تصویره، برای رفع این مشکل باید کانستنت خروجی بگیری)

دیدگاهتان را بنویسید

11 دیدگاه دربارهٔ «بدردبخورها ۴ – بهترین برنامه کم کردن حجم ویدئو»

 1. سلام
  خیلی ممنونم از آموزش هایی که درست می کنید و انقدر خوب توضیح دادید.
  یه سوالی داشتم از خدمتتون
  با استفاده از نرم افزار HandBrake امکان کم کردن حجم فیلم های IGTV وجود نداره. چون حداکثر ارتفاع در این نرم افزار ۱۰۸۰ هستش و انواع مودهاش رو هم تست کردم همچین قابلیتی وجود نداشت.
  میخواستم بدونم شما راه حلی دارید و یا نرم افزار دیگه ای رو میشناسید که باهاش بشه اینکار رو انجام داد.

  پاسخ