سئو در اینستاگرام

بهینه سازی برای موتور جستو یا سئو یکی از مسایل کلیدی در بازاریابی اینترنتی هست که تقریبا همه با اون آشنا هستیم و کلمه سئو رو خیلی شنیده ایم. وقتی صحبت از سئو پیش میاد، همه یاد گوگل میفتند؛ در صورتی که منظور از موتور جستجو میتونه هر موتور جستجویی باشه. در این مطلب و ویدئو راجع به موتور جستجوی اینستاگرام بحث میکنیم و بررسی میکنیم که سئو در اینستاگرام اصلا چیه و به چه دردی میخوره

افزایش فالوور، افزایش لایک و کامنت، افزایش فروش

فروشنده: میخام فالوورامو زیاد کنم، فروشمم بیشتر کنم. شما میتونید اینکارو انجام بدید؟
مدیر پیج اینستاگرام: بله. صد در صد. از فردا شروع میکنیم به ۱۲هزارتا از پیجا تبلیغات میدیم، پیجتون رو به ربات وصل میکنیم (اگر جواب نداد برای اینکه به قولمون عمل کرده باشیم فالوور فیک اضافه میکنیم)
فروشنده: وااااای! چه عالی. چقدر طول میکشه؟ من خیلی عجله دارم. ۱هفته دیگه میخام جنس جدید بیارم باید کل ۷ ۸ ۱۰هزار تا جنسی که برام موندرو بفروشم.
مدیر پیج: !!!
فروشنده: نمیتونید؟!
مدیر پیج: … هیچ مشکلی نداره، حتما انجام میشه

این داستان برگرفته از حقایقی هست که در حال رخ دادنه. برای افزایش فالوور شاید چیزی مثل ربات اینستاگرام یا تبلیغات جواب بده اما برای افزایش لایک و کامنت تاثیری نداره. برای افزایش لایک و کامنت حتما باید محتوای سالم و خوب تولید کنید که برای مخاطبانتان جذاب و جدید باشه.

[ محتوای خوب محتواییست که در نتایج جستجوی مخاطبان هدف براحتی پیدا شود ]

حالا که دارید محتوای خوب و سالم تولید میکنید اگر کسی محتوای شمارو نبینه فایده نداره. در مورد تولید محتوا خیلی مهمه که بتونید محتوای تولید شده خودتون رو به کسانی که دنبال اون هستند نشون بدید. شما محتوای عالی تولید کردید اما کسانی که دنبال اون هستند هیچوقت به اون نمیرسند و اونرو نمیبینند؛ در نتیجه شما فالوورهاتون افزایش پیدا نمیکنه و هیچ تغییری هم در تعداد لایک ها و کامنتها بوجود نمیاد.

پس باید سعی کنید محتوایی تولید کنید که برای موتور جستجوی اینستاگرام بهینه سازی شده باشه
البته بر خلاف قلمبه و سلمبه بودن جمله بالا کار خیلی راحت و سادسو تقریبا یک کودک ۶ ۷ ساله امروزی راحت میتونه انجامش بده

برای اینکه بیشتر راجع به تفاوت های ابنستاگرام و تلگرام بدونید میتونید مطلب تقاوت اساسی اینستاگرام و تلگرام رو مطالعه کنید

آموزش سئو در اینستاگرام

بله! درست متوجه شدید…
تیتر بالا برای این نوشته شده تا در نتایج جستجوی گوگل برای کسانی که دنبال آموزش سئو در اینستاگرام هستند دیده بشه. در حقیقت یک سر نخ به موتور جستجوی گوگل داده شده تا اون بفهمه اینجا چه خبره.

دقیقا شما هم باید اطلاعاتی رو در محتوایی که قصد دارید منتشر کنید درج کنید تا سر نخی باشه برای اینستاگرام که اگر کسی دنبال اون میگشت بتونه اونارو یعنی محتواهای شمارو به اونا یعنب مخاطبان نشون بده؟!!

محتوایی تولید کنید که اینستاگرام اونارو به اونا نشون بده 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

2 دیدگاه دربارهٔ «سئو در اینستاگرام»